Reklama
Dabar yra: 21:50 val. 22/11/2019  
  KATEGORIJOS
Straipsniai » Statybos tema » Įsirenkite baseiną!

Įsirenkite baseiną!
Svajojate papuošti aplinką? Norite nustebinti svečius, kaimy1 pav.nus, pradžiuginti vaikus ir anūkus? Rūpinatės savo sveikata? Įsirenkite baseiną!
Baseinų Lietuvoje statoma vis daugiau. Dar prieš dešimtmetį šiuolaikiškas baseinas buvo retenybė, dabar vis daugiau statomų baseinų turi specialią filtravimo įrangą, povandeninį apšvietimą, vandens šildytuvus, masažus, kaskadas ir t.t. Geras baseinas tapo prestižo akcentu daugelio namuose.
Kiekvienas norintis įsirengti lauko baseiną sprendžia klausimą: kokio tipo baseiną statyti ir kiek tai kainuos? Kad palengvintumėm šį pasirinkimą, trumpai supažindinsime su baseinais iš polipropileno, kurie Lietuvoje sparčiai populiarėja (1 pav.).


Pirmieji plastikiniai baseinai Lietuvoje pasirodė vos prieš 52 pav. metus. Šie baseinai gaminami mūsų šalyje, pagal ES standartus. Polipropilenas turi ISO 9001:1995 sertifikatą.
Jie atsparūs šalčiui ir saulės spinduliams, puikiai pritaikyti Lietuvos klimatui. Žiemą toks baseinas paliekamas su vandeniu (2 pav.). Panorėjus, juo galima naudotis visus metus. Dažnas klientas šalia lauko baseino įsirengia pirtelę ir žiemą maudosi eketėje!
Norint sumontuoti tokį baseiną, tereikia, iškasus duobę, išbetonuoti 15-20 cm pagrindą  (3 pav.). Taip pat rekomenduojama baseino karkasą  apšiltinti:  dugną - 3 cm poliesterenu, o sienas - 5 cm putų polistirolu. Vėliau atvežtas baseinas įleidžiamas į duobę ir įtvirtinamas apipilant sausu betono mišiniu. Baseino sienelės storis 5 mm, bortelio aukštis 150 mm. B3 pav.ortelis atlieka apsauginę funkciją: į vandenį sunkiau pateks dulkes, lapai, sliekai ir pan. Šie baseinai lengvai valosi.
Įsirengti tokį baseiną kainuos bene pigiausiai. Lyginant su betoninio karkaso baseinais, kurie išklojami specialia plėvele, šie baseinai 20-30 proc. pigesni. Be to, jų montavimas daug paprastesnis ir spartesnis. Daugelis klientų tokį baseiną statosi dviem etapais: pirmais metais įsirengia tik baseino vonią, o kitais metais montuoja filtravimo įrangą. Taip, statomame objekte, galima išvengti didelių momentinių išlaidų ir susiplanuoti aplinkos tvarkymo darbus.
Plastikiniai baseinai gaminami standartinių formų: stačiakampio, ovalo, „pupos“ bei apvalūs. Populiariausi yra ovalo formos baseinai (4 pav.). 4 pav.Taip yra todėl, kad juos lengviau prižiūrėti: lengviau išvalyti baseino kraštus, bei apdoroti, sušildyti vandenį. Populiariausias plastikinio baseino dydis Lietuvoje yra 3,30 x 7,40. Didžiausias polipropileninio baseino dydis yra 12,00 x 4,00 m.
Plastikiniam baseinui suteikiama 10 m garantija.
Įsirengus tokio tipo baseiną, nebereikės galvoti apie hidroizoliaciją ir vidaus apdailą. Taip pat nereikės papildomų pinigų bortelio aplink baseiną įrengimui.  Visa tai taps aktualu, jei statysite ne plastikini, o betoninį baseiną.
Plastikiniai baseinai montuojami ne tik lauke. Yra galimybė tokį baseiną įrengti ir palpoje.
Plastikinius baseinus jau įvertino ir Lietuvos kaimynai. Pernai mūsų firma montavo baseinus Baltarusijoje ir Latvijoje.
Lauko baseinas kainuoja pigiau nei vidaus. Taip yra todėl, kad reikia mažiau įrangos: rečiau montuojama šildymo sistema, uždengimo plėvelė ir pan.
Įranga5 pav.
Mėgiamiausi ir dažniausiai užsakomi vidaus baseinai Lietuvoje yra 12-30m3, lauko 30-60m3 talpos. Standartinis baseinų gylis yra 1,5 m. Tokiems baseinams būtina filtravimo įranga (5 pav.).
Pagrindinę baseino įrangą sudaro kvarcinio smėlio filtravimo blokas. Į baseino sienas ir dugną įstatomos specialios vandens paėmimo detalės. Jų pagalba visi vandens paviršiuje ir dugne plaukiojantys plaukai, dulkės ir mišrainė po vakarėlio patenka į filtrą. Daugelis užsakovų pageidauja vandens šildytuvo, pavandeninio apšvietimo, kopėtėlių, kaskadų, masažinių srovių ir pan. Kad vanduo  baseine greitai neatšaltų ir negaruotų, naudojama uždengimo plėvelė.
Visi, norintys įsirengti bet kokį baseiną, turi nusiteikti tam tikrą savo biudžeto dalį skirti ir nuolatiniam chemikalų, būtinų baseino priežiūrai, pirkimui (30 m² baseinui tai kainuos apie 30-40 LT/mėn). Šiandien populiariausias ir pigiausias yra dezinfekavimas chloru, tačiau galima naudoti ir deguonies tabletes. Kainuos brangiau, bet jokio nemalonaus kvapo! Turint tokią filtravimo įrangą ir naudojant chemikalus, vanduo baseine visada liks švarus ir skaidrus, jo nereikės keisti keletą metų!
Baseinų rinkos augimą lemia gerėjanti Lietuvos ekonomika bei atsirandantys nauji, labiau mūsų krašto sąlygoms pritaikyti, baseinų tipai. Taip pat, pagerėjus statybų kreditavimo sąlygoms, baseinas tampa preinamesnis daug platesniam pirkėjų ratui.

Šaltinis:
www.jumsinfo.lt

PAIEŠKA
  REKLAMA
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 

El. paštas info@manreikia.lt © Manreikia.lt. Visos teisės saugomos. Sprendimas INFOFACE