Reklama
Dabar yra: 21:49 val. 22/11/2019  
  KATEGORIJOS
Straipsniai » Statybos tema » Kuo šildyti pirtelę – elektra ar malkomis?

Šis klausimas  - kuo šildyti savo pirtelę - kartais būna visiškai lengvas, tačiau kartais tenka ilgai svarstyti priimant sprendimą. Trumpai  palyginkime elektrinių bei malkinių krosnelių savybes, norint išsirinkti tinkamą krosnelės tipą.

Įrengimo ypatumai. Jei malkinei krosnelei reikia kamino, tai elektrinei – pakankamai galingo įvado. Pavyzdžiui, norint elektra apšildyti 4 kv. m. patalpą, reikalinga net 8–9 kW galia. Elektrinę krosnelę galima instaliuoti net ir mažytėje pirties patalpėlėje, pradedant nuo 1 kv.m., o malkinei pirtelei reikia mažiausiai 3,5-4 kv. m.  ploto patalpos. Dažnai šie dalykai tampa lemiami, pasirenkant krosnelės tipą.

Šilumos ir garo kokybė. Geros pirties taisyklė yra tokia: pirtyje turi būti kuo mažiau įkaitusio metalo ir kuo daugiau akmenų. To siekiama todėl, kad įkaitęs metalas spinduliuoja žmogaus organizmą alinančius teigiamus jonus, o įkaitę akmenys – naudingus neigiamus jonus. Elektrinių krosnelių kaitinimo elementai („tenai“) įkaista net iki raudonumo ir degina deguonį. Malkinės krosnelės įkaista mažiau už kaitinimo elementus, todėl šiuo požiūriu jos yra geresnės, tačiau jos didesnės ir sunkesnės. Krosnelių yra labai įvairių, ir elektrinė krosnelė su apšiltintu korpusu ir dideliu akmenų kiekiu gali buti geresnė už griozdišką malkomis kūrenamą metalinę krosnį. Svarbi ir krosnelės konstrukcija – pilant vandenį ant akmenų, reikia vengti jo kontakto su metaliniais paviršiais, nes „metalinis“ garas yra tikrai prastas. Tradiciškai svarbu pirties gyvumas ir natūralumas – deganti gyva ugnelė ir natūralus tikros pirties kvapas - tiesiog sunku atsispirti.

Naudojimo patogumas. Atrodytų, kad elektrinės krosnelės yra patogesnės. Nereikia ruošti malkų, nereikia kūrenti,  pirtis yra švaresnė, galima nustatyti tikslią temperatūrą, drėgmę, laiką... Jos nepavargdamos gali veikti nors ir visą dieną, yra netgi turinčių budėjimo režimą, jos visada paruoštos maudynei -  užeik į pirtelę bet kada ir jau po minutės gali mėgautis drėgnu garu. Kita vertus, pirties kūrenimas nuo amžių buvo ir tebėra savotiškas ritualas, kuris turi savo nepakartojamo žavesio. Galima pagalvoti ir apie eksploatacijos sąnaudas ir apsirūpinimą kuru bei jo sandėliavimą. Pirkti malkas degalinėje, ko gero, būtų brangiau negu pirtį kaitinti elektra...

Saugumas. Malkomis kūrenamoms krosnelėms reikalavimai yra griežtesni. Teks išlaikyti didesnius apsauginius atstumus nuo krosnelės ir dūmtraukio iki degių paviršių, į tai projektuojant reikia atkreipti dėmesį. Be to, malkinės krosnelės esti karštesnės prisiliesti, negu elektrinės.  

Papildomos funkcijos. Elektrinę krosnelę galima aprūpinti garo generatoriumi, kuris pirtyje sukuria norimą drėgmę. Šilumą akumuliuojanti elektrinė krosnelė budėjimo režimu tarnauja kaip patalpos šildytuvas ir džiovintuvas. Daugelis malkinių krosnelių gaminamos su plačiomis pakuromis, atliekančiomis ir židinio funkciją. Malkinės pirties krosnelės turi galimybes šildyti vandenį – gaminamos krosnelės su įmontuotais šilumokaičiais arba vandens bakeliais.

Kainos. Išskyrus prabangiausius modelius, tiek elektrinės, tiek malkinės krosnelės priklausomai nuo tipo ir galingumo, kainuoja maždaug nuo 500 iki 5000 litų. Rinktis tikrai yra iš ko, ir tikriausiai nesunkiai apsispręsite, kokio tipo krosnelė Jums būtų geriausia. Vienos iš geriausių yra suomiškos „Harvia“ ir „Narvi“ firmų krosnelės.

Didžiausią pirties krosnelių pasirinkimą rasite specializuotuose pirčių įrangos salonuose „Pirtelė“.

Profesionalios konsultacijos, visos prekės, reikalingos pirties įrengimui ir naudojimui, pirčių projektavimas ir įrengimas – mes teikiame viską, ko reikia, kad  Jūsų pirties svajonė virstų realybe.  

Šaltinis:
www.jumsinfo.lt

PAIEŠKA
  REKLAMA
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 

El. paštas info@manreikia.lt © Manreikia.lt. Visos teisės saugomos. Sprendimas INFOFACE