Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos įmonės vienoje vietoje

Skuodo muziejus

Adresas: Šaulių g. 3, LT-98124 Skuodas

Įmonės kodas: 190898695

Vadovas: Aldona Ozolienė

Telefonas: (8 440) 73638

El. paštas: skuodomuziejus@gmail.com

Svetainė: www.skuodomuziejus.lt

Papildoma informacija

Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00; V 8.00-15.45 val.
Papildomos paslaugos: Teikiama metodinė pagalba Skuodo krašto istorijos, etnografijos
klausimais, leidimas naudotis kraštotyros darbų fondu, sukauptu istoriniu archyvu,
muziejaus fondų lankymas, konferencijų, projektinių darbų pristatymo
organizavimas konferencijų salėje.
Muziejaus rinkinys
Muziejuje yra istorijos, numizmatikos, archeologijos, architektūros, tautodailės, 
gamtos rinkiniai.

Nuolatinės ekspozicijos
• Skuodo miesto formavimosi istorinė ekspozicija
Joje pateikiamos pirmosios žinios apie vietovę, archeologiniai radiniai, pristatomas Apuolės piliakalnis kaip Kuršo žemės centras bei Skuodo miesto formavimosi pradžia. Čia taip pat pasakojama apie miesto įkūrėją Joną Chodkevičių ir jo turto paveldėtojus, Skuodo miesto istoriją XVIII–XIX a. ir XX a. pr. – Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu.  Veikia informacinis terminalas „Apuolė–kuršių žemių centras“. Interaktyviu būdu galima susipažinti su seniausia Lietuvos gyvenviete Apuolės piliakalniu, su kuršių gyvenimu, vikingų ginkluote, apranga, laivais, kovos būdais. Viktorinų ir žaidimų pagalba pasitikrinti savo žinias apie mūsų protėvius kuršius ir jų gyvenimą.

• Skuodo krašto senieji amatai ir moterų darbai–Žemaičių troboje
Ši ekspozicija įrengta iš Skuodo krašte surinktų etnografijos eksponatų. Joje pristatoma XIX a. pab. – XX a. pr. geroji žemaičių troba, senieji kaimo amatai ir moterų darbai, daugybė darbo ir linų apdirbimo įrankių, galima pasigrožėti žemaičių audimo raštais ir namų puošybos elementais. Ši ekspozicija atnaujinta, pritaikant inovatyvius ir interaktyvius būdus. Įrengtas informacinis terminalas su programine įranga „Skuodo krašto senieji amatai ir moterų darbai“, kuriame pateikiama informacinė medžiaga su vaizdo siužetu, viktorinos, mįslės, amatų dėlionės, interaktyvūs edukaciniai žaidimai „Jaunamartės kraičio skrynia“ ir „Linų apdirbimo/audimo įrankiai“.

• Skuodo rajono tautodailės istorija
Pateikiama informacija apie Skuodo krašto tautodailę, jos vystymąsi ir puoselėjimą, Skuodo rajono tautodailininkų organizuojamas parodas, muges, plenerus. Muziejuje yra sukauptas 1500 eksponatų tautodailės rinkinys. Gausų tautodailininko medžio drožėjo Petro Brazausko palikimą padovanojo jo sūnus Liudas Brazauskas, savo paveikslų rinkinį padovanojo tautodailininkė Vida Ivanauskienė, medžio drožinių rinkinį Valerijonas Jonušas, tapybos paveikslus tautodailininkė Adolfina Karalienė ir daugelis kitų.
Šioje ekspozicijoje eksponuojami Skuodo rajono tautodailininkų kūrybos darbai iš muziejaus rinkinių.

• Skuodo rajono sportinės veiklos istorija
Ekspozicija supažindina su sportinės veiklos ištakomis Skuodo mieste. Daugiausia vietos ekspozicijoje skirta motobolui. Asmeniniai pirmųjų motobolininkų daiktai, apdovanojimai, nuopelnai Skuodo sporto istorijai lankytojams suteiks malonių akimirkų.

Muziejaus svetainėje www.skuodomuziejus.lt rengiamos virtualios parodos, veikia interaktyvūs edukaciniai žaidimai „Jaunamartės kraičio skrynia“ ir „Linų apdirbimo /audimo įrankiai“, virtualus turas po Skuodo muziejaus erdves.
 Nuolat ruošiamos laikinos ekspozicijos ir parodos iš muziejaus rinkinių, paminint įvairias kraštui reikšmingas datas ir istorinio paveldo pažinimo faktus.