Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos įmonės vienoje vietoje

Didelių medžių persodinimas – populiarėjanti paslauga

Medziu sodinimas

Šiandien, net ir suaugusius medžius galima palyginus lengvai perkelti į kitą vietą. Tokiu būdu, vietoj gležno sodinuko, iškart gaunate gražų, didelį medį po langais. Kada ir kodėl žmonės renkasi didelių medžių perkėlimą? Ar medžiai lengvai pakelia persodinimą ir prigyja naujoje vietoje? Kokius medžius galima perkelti? Į šiuos ir kitus klausimus atsako įmonės „Projektų pasaulis“ vadovas Paulius Kalunda.

Kada ir kodėl verta rinktis medžių persodinimą?
Visų naujai pastatytų kvartalų ar namų problemų – žalumos stygius. Vienas iš variantų – namą ar kvartalą apsodinti sodinukais, ir laukti, kol užaugs. Tačiau, kol medis susiformuoja, praeina daug laiko, o jums teks laukti 10 -15 metų, kol galėsite mėgautis žaluma bei pavėsiu.

Būna, kad žmonės jaučia nostalgiją sodyboje likusiems, senelių rankomis sodintiems medžiams – tokį medį galima perkelti į naują vietą, greta naujų namų, ypač jei atstumas ne didesnis nei 30 km.

Šiandien, su specialia technika, suaugusius medžius galima transportuoti ir persodinti į jūsų pasirinktą vietą. Jums nereikės rūpintis gležnais sodinukais – aplenkę laiką, iškart gausite gražius, suaugusius medžius.

Medžių perkėlimas – ar tai saugu ir patikima?
Be matomos medžio dalies, šakų ir lapijos, egzistuoja sudėtinga, nematoma šaknų sistema. Daugumai žmonių kyla klausimas – ar medis atlaikys „perkraustymą“? Atsakymas vienareikšmiškas – taip. Naudojantis šiuolaikine technika, perkeliamas ne vien medis. Kartu su medžiu, perkeliama aplink jį esanti 2x2 m dirvožemio masė. 
Taip išsaugojama aplink šaknis susiformavusi eko sistema, medis perkeliamas su dirvožemiu, prie kurio yra pripratęs ir lengvai prisitaiko naujoje aplinkoje.

Specialistų teigimu, geriausia medžius perkelti vėsiuoju metų laiku, esant žemai, iki –5 C temperatūrai. Tuo metu, medis „miega“ ir nepajunta su perkėlimu susijusio streso.

Pasirinkus patikimą paslaugos tiekėją, iš jo gausite visą reikalingą informaciją apie persodintų medžių priežiūrą, o pastebėję nerimą keliančių ženklų, galėsite pasikonsultuoti ir po persodinimo.

Kokie medžiai tinkami perkėlimui?
Lietuvoje, vieni populiariausių persodinamų medžių yra pušys, po jų seka beržai ir ąžuolai.

Perkelti galima bet kokius medžius, jei jie nėra „vyresni“ nei 20 metų, o idealus amžius yra 15-20 metų. Toks medis pakankamai susiformavęs ir lengvai atlaiko perkėlimą, yra jaunas ir sveikas, todėl juo džiaugsitės daug metų. 

UAB „Projektų pasaulis“ užsiima didelių medžių perkėlimu, naudojant specialią techniką. Įmonė paslaugas teikia visoje Lietuvoje. Paslaugos kaina vertinama priklausomai nuo aplinkybių, pvz. nuo persodinamų medžių kiekio ir vietos. Taikoma lanksti kainų politika, 
kiekvienu atveju deramasi dėl optimalaus ir klientui priimtino varianto.

Persodintiems medžiams suteikiama 100 proc. prigijimo garantija.

UAB „PROJEKTŲ PASAULIS“
Paulius Kalunda, direktorius
Gedimino g. 3, LT-36106 Panevėžys
Tel. +370 673 19696
El. p. projektu.pasaulis@gmail.com
www.dideliumedziupersodinimas.lt

Šaltinis: www.jumsinfo.lt