Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos įmonės vienoje vietoje

Interjerus puošti iš metalo kaltais daiktais ir aksesuarais visuomet buvo populiaru

statyba

Interjerus puošti iš metalo kaltais daiktais ir aksesuarais visuomet buvo populiaru. To priežastis labai paprasta: sunkus ir solidus metalas kuo puikiausiai dera su kitomis, gerokai lengvesnio svorio ir tekstūros medžiagomis. Be to, metalas namams suteikia prabangos, solidumo ir elegancijos, - besikeičiantį požiūrį į interjero ir eksterjero puošybą pastebi didžiausios Kauno regione dekoratyviniais metalo gaminiais prekiaujančios įmonės vadovas.

Kad ir kaip būtų keista, bet šiai sunkiai ir iš pirmo žvilgsnio masyviai medžiagai paklūsta visi stiliai ir meno kryptys. Tinkamai parinktas ir pritaikytas metalas kuo puikiausiai dera bet kuriame interjere – tiek klasikiniame, tiek ultramoderniame. Skiriasi tik metalinių daiktų ir aksesuarų apdirbimo technologija ir linijos. Metaliniai daiktai ir paviršiai karaliauja moderniuose interjeruose: didžiulės blizgančios metalinės plokštumos, griežtos geometrinės linijos, jokių užrietimų, kilpelių ir romantinių poteksčių. Visai kas kita klasikiniuose, Provanso ar eklektiško stiliaus interjeruose. Namuose, kur daug medinių baldų, minkštų paviršių, gausu tekstilės, labiausiai tinka kaltinis ažūrinis metalas. Kaltos arba lietos detalės gali pakeisti ir pagyvinti net patį neutraliausią interjerą.

  Ažūrinis kaltinis metalas ypatingas: pagamintas iš itin sunkios ir tvirtos medžiagos atrodo itin lengvai ir subtiliai. Todėl, jei norite, tarkim, sušvelninti ir vizualiai paslėpti masyvius medinius laiptus, rinkitės ažūrinio metalo turėklus. Tas pats principas galioja ir miegamajame. Neretai gremėzdiškas dvigulės lovos karkasas užima visą kambario erdvę, ir patalpa atrodo itin maža. O kaltinio metalo galvūgalis ne tik neužgriozdina erdvės, bet ir suteikia patalpai išskirtinį stilių bei prabangos pojūtį. Namus galima puošti daugeliu metalinių dirbinių: skulptūromis, baldais (lovos karkasas, suoliukai, staliukai, kėdės), šviestuvais, veidrodžių rėmais, laiptų turėklais, rankenomis, lentynėlėmis, kabyklomis, židinio apdailomis, gėlių stoveliais, tvoromis, dėžutėmis, žvakidėmis ir t. t.

Kauno įmonės, prekiaujančių dekoratyviniais metalo elementais, vadovas pastebi, kad  italų, prancūzų ar britų seniai pamėgtas dekoratyvinis metalas sparčiai populiarėja Lietuvoje. Kalto plieno gaminiai išsiskiria itin giliomis ir senomis tradicijomis architektūros srityje. Prieš daugelį šimtmečių ši mada įsigalėjo Viduržemio jūros regiono šalyse, tačiau jau XIX a. pabaigoje -  XX a. pradžioje paplito visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą. R. Kančauskas pasakoja, kad kaltiniai dekoratyviniai plieno ruošiniai yra pagaminti ne senamadiškai, o naudojant šiuolaikinę technologinę įrangą ir pasitelkiant naujausius metalo apdirbimo metodus. Minimaliomis išlaidomis ir nesugaištant daug laiko, net neturint profesionalaus kalvio įgūdžių ir specialios įrangos iš mūsų dekoratyvinių dirbinių galima susikurti Jūsų skonį atitinkančius ypatingus gaminius. Gaminiai iš kaltinio metalo gali būti ne tik bet kokio dydžio, bet ir įmantriausių formų – tai meistro fantazijos, gebėjimų rezultatas. Kiekvienu atveju ornamentai, detalių išdėstymas, dekoratyviniai elementai gali būti skirtingi, atitinkantys konkretaus šeimininko poreikius, bei norus, o ir pasirinkti yra iš ko, turime apie 30 tūkstančių gaminių, - vardija Kauno regione įsikūrusios ir  dekoratyviniais metalo elementais prekiaujančios bendrovės „Kaltmeta“ direktorius. Lietuviai juos ypač pamėgo dėl galimybės interjerui ar  eksterjerui suteikti nepakartojamą bei individualų stilių. Dėl grakščių formų, pačių įvairiausių, originalių ornamentų, interjere puikiai dera tiek juodojo metalo, tiek žalvario detalės (specialiai apdorotą žalvarį net sunku atskirti nuo aukso). Tad ruošiantis įsigyti kaltinius metalinius gaminius ar aksesuarus svarbu paisyti stiliaus ir saiko jausmo. Metalas – labai aktyvi medžiaga, kuria nereikia piktnaudžiauti, kitaip jo gausa ne tik sudarkys interjerą, bet ir psichologiškai slėgs namų gyventojus, o juk namuose gyvens ne viena karta, tačiau metalas tarnaus visą gyvenimą - pasakoja įmonės vadovas R.Kančauskas.

UAB „KALTMETA“
direktorius Ričardas Kančauskas
Kaunakiemio g. 5, Kaunas
Tel. +370 699 25290

 Šaltinis: www.jumsinfo.lt