Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos įmonės vienoje vietoje

Kaip išrinkti lovą vaikui?

Vaiko lova

Vienas iš svarbiausių baldų vaiko kambaryje yra lova. Juk augančiam organizmui miegas yra pats svarbiausias dalykas. Būtent dėl to dauguma tėvų įrenginėdami vaikų kambarį nori, kad jis būti itin žaismingas, jaukus ir teiktų vaikučiui didžiulį malonumą. Visgi tėvai dažnai savo atžaloms perka lovą pagauti pirmo įspūdžio ir gerai neapsvarstę kas geriausia būtų jų mažyliui. O tai gana didelė klaida, kadangi, galioja tam tikri kriterijai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį prieš įsigyjant vaikišką lovą:

Lova neturi būti labai aukšta. dažnai pasitaikantis atvejis, kai vaikai ne tik žaisdami, bet ir miegodami iškrenta iš savo lovos. Jei lova bus aukšta vaikas gali smarkiai užsigauti ar net susižeisti.

Būtinai atsižvelkite į lovos matmenis. Žinoma, nesiūlome labai siaurų, kadangi miegas jose nebus patogus. Taip pat nepamirškite, kad vaikas auga, tad jeigu šiuo metu ilgis yra geras, gali būti, kad po metų ar kitų lova bus paprasčiausiai per trumpa.

Pasirinkite lovos rėmą paprastą be gausybės ornamentų. Jei renkatės lovą su metalo ar medienos ornamentais atkreipkite dėmesį,  kad detalės neturėtų aštrių kampų. Kitu atveju yra tikimybė, kad vaikas gali susižeisti.

Prieš pirkdami lovą vaikui pasvarstykite, kokia lova geriausiai tiktų jūsų vaikui. Jeigu miegodamas vaikas būna neramus ir daug vartosi, tokiu atveju reikėtų lovos su apsauginiu turėklu.

Renkantis lovą atkreipkite dėmesį į spalvas. Ryškios spalvos gali blaškyti vaiką ir jam gali būti sunkiau užmigti, todėl pasirinkite pastelines ramias spalvas.

Pastaruoju metu pasirodė itin daug įmantrių vaikiškų lovyčių, kurios yra tarsi žaislai – tai mašinos, princesių nameliai ir t.t. Tai  gražu, vaikams tai patinka, tačiau nėra praktiška. Tokios lovos dažnai būna pagamintos iš plastiko, lengvai lūžta. Po čiužiniu dažnai nebūna grotelių, todėl jis nekvėpuoja. Taip pat jei susidėvi čiužinys, sunku surasti reikiamo dydžio ar netgi reikalinga gaminti pagal užsakymą. O tai kainuoja pakankamai brangiai.

Bet kokia lova negali būti be čiužinio.  Čiužiniai vaikams neturi būti labai minkšti, nes augančio vaiko stuburui tai nėra gerai. Geras čiužinys turėtų būti šiek tiek kietokas. Be to, verta įvertinti ir tai, kad daugelis vaikų mėgsta šokinėti ant lovų, kaip beždžionėlės, todėl ne tik lova turi būti kokybiška, bet ir čiužinys.
Renkant lovą vaikams, svarbu atsižvelgti į jų amžių, poreikius, norus, pomėgius, būdą ir charakterį. Vaikas sparčiai auga, todėl reikėtų rinktis funkcionalius baldus, kad nereikėtų jų greitai keisti. Lovą reikėtų pasirinkti erdvesnę, kad naktį vaikas neiškristų ar neužsigautų vartydamasis. Žinant mažųjų energingumą ir išradingumą, jų lova turėtų būti kuo saugesnė, tvirtesnė ir stabilesnė.

Linkime gero miego.

VISOS LOVOS – MIEGAMOJO EKSPERTAI

Daugiau miegamojo patarimų rasite čia:

https://www.visoslovos.lt/patarimai/

https://www.visoslovos.lt/

Baldu tema2