Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos įmonės vienoje vietoje

Renkatės baldų spalvą? Neribokite savo fantazijos!

Baldai4U

Vis dažniau žmonės patys kuria norimų baldų viziją ir dizainą, nes juos užsako individualiai. Tokie baldai suteikia galimybę pasijusti tikrais šeimininkais ir susikurti savo svajonių erdves. Baldus pagal individualius užsakymus gaminančios bendrovės „Baldai4u“ konsultantai patvirtino, jog labai dažnai klientų vizija prasideda būtent nuo spalvų. Tad kaip jas tinkamai pasirinkti?

Kokia yra šių metų spalva?
Spalvų institutas „Pantone“ kasmet išrenka ir paskelbia metų spalvą ir taip daroma jau nuo 2000-ųjų. Šių metų spalva yra klasikinė mėlyna. Tai – sodri spalva, kurią panaudojant balduose išgaunamas gyvybingas efektas. „Tiesą sakant, kiek stebime interjero ir baldų madas Lietuvoje, ši spalva ir jos atspalviai nėra visiška naujiena. Klasikinė mėlyna spalva yra gana populiari ir mėgiama jau ne vienus metus. Lietuviai nebijo naudoti mėlyną spalvą tiek balduose, tiek interjero akcentuose“, - tvirtino bendrovės „Baldai4u“ vadybininkė Lendrina Veličkienė.
Mėlyna spalva namams suteikia ir solidumo, ir žaismingumo. Klasikiniuose balduose keli mėlynos spalvos akcentai atrodo net labai prabangiai, karališkai. Virtuvėje mėlynos spintelės puikiai dera su marmuriniu ar kitos šviesesnės spalvos stalviršiu ar fasadais. Jei vis dėlto norima kuklesnių spalvų, visuomet galima rinktis naudoti mėlyną spalvą tik kaip akcentą, vos keliuose baldų fasaduose, ar, pavyzdžiui, pasirenkant mėlyno stiklo virtuvės sienelę.

O populiariausia spalva?
Nors metų spalva paskelbta klasikinė mėlyna, savo populiarumu ji, vargu, ar pranoks baltą. Nors sakoma, kad balta - tai net ne spalva, tačiau ją eliminuoti iš baldų gamybos ir dizaino būtų tiesiog nusikaltimas.
„Džiugu, kad balta spalva ne tik sugrįžo į interjerą, bet ir visiškai jį užvaldė. Tam įtakos turi ir Skandinavijos stilistika ir milžiniškas noras namuose susikurti šviesią ir jaukią erdvę. Balta šiandien yra pati populiariausia spalva. Mūsų klientai ypač pamėgo baltus blizgius baldų fasadus, kai blizgumas suteikia papildomą prabangos pojūtį “, - konstatavo L. Veličkienė.

Pilka – tai nuobodu?
Nors stereotipiškai mąstant atrodytų, jog pilka spalva yra neįdomi, gal net nuobodi, tačiau faktai byloja priešingai. „Tai įrodė ne vienas mūsų klientas, užsisakę pilkų baldų ar derinių su šia spalva. Tai – bene populiariausia spalva po baltos. Galiu tik patikinti, kad baldai su šia spalva atrodo tikrai puikiai. Populiarūs yra kone pilki atspalviai - nuo beveik pastelinės, šviesios iki labai tamsios pilkos, beveik juodos. Suderinkite pilką spalvą su medžio raštais ar baltais fasadais ir turėsite tikrai gražų ir, panašu, kad ne greit iš mados išeisiantį derinį. Pilka spalva puikiai atrodo ne tik šiuolaikiniuose ir moderniuose, bet ir klasikiniuose balduose“, - patarė L. Veličkienė. 

Kaip tinkamai išsirinkti spalvą?
Anot pašnekovės, ieškant atsakymo į šį klausimą, reikėtų įvertinti savo ir šeimos narių požiūrį bei įpročius. Tačiau yra ir keli esminiai patarimai. „Spalvą reikėtų rinktis įvertinant erdvę. Jei ji maža ir uždara, siūlytume tik baltą arba kokią šviesią pastelinę. Šviesios spalvos išplečia erdvę ir leidžia lengviau kvėpuoti. Tačiau net ir tokioje erdvėje galima apsvarstyti ir panaudoti kokį nors ryškesnį elementą, pavyzdžiui, nors ir vienerias spintelių dureles suderinti su kėdžių spalva ar panašiai. Individualių baldų gamyboje klientus gali riboti tik fantazija, tad nebijokite jos naudoti“, - rekomendavo bendrovės „Baldai4u“ atstovė.
 Virtuvėje, kurioje praleidžiama daug laiko, patariama vengti labai ryškių spalvų, pavyzdžiui,  raudonos, geltonos, žalios. „Bet jei šias spalvas mėgstate, jos veikia teigiamai, tarsi užveda naujai dienai, tuomet drąsiai rinkitės ir nekreipkite dėmesio į konservatyvius patarimus. Juk jūsų namai yra jūsų tvirtovė, tad ir sprendimai yra tik jūsų“, - nesibaiminti drąsių sprendimų kvietė L. Veličkienė.
 Jeigu virtuvėje norite sukurti atpalaiduojančią šiltą atmosferą, patariama rinktis rudą spalvą bei medžio raštus. 
 
Įsileiskite spalvas į savo virtuvę!
 Nebijokite eksperimentuoti su spalvomis, detalėmis, raštais, tekstūromis, ieškokite sau malonaus derinio ir tikrai rasite tai, kas atitinka jūsų poreikius. Jūsų svajones paversti realybe tikrai padės baldus pagal individualius užsakymus gaminanti bendrovė „Balda4u“. Jos specialistams galite išsakyti net ir drąsiausius savo norus ir jie bus įgyvendinti. Gal norite šaltibarščių spalvos virtuvės, o gal ryškios kaip apelsinas, o gal turkio mėlynumo? „Mums patinka iššūkiai. Be to, ir patirties turime daug, dirbame su visomis Lietuvos rinkoje esančiomis medžiagomis ir galime įvaldyti bet kurį baldų stilių. Tad mielai visiems padėsime susikurti savo svajonių baldus“, - L. Veličkienė.
 Bendrovė „Baldai4u“ ir gamina baldus, pritaikytus individualiems norams, išnaudojančius erdvę ir svarbiausia – patogius, nes jie kuriami ir gaminami įvertinant ergonomiką.
UAB „BALDAI4U“
Raudondvario pl. 76, Kaunas
Tel. +370 648 05423
El. p. info@balda4u.lt
www.baldai4u.lt

Baldai